گردهمایی-متخصصان-هوش-مصنوعی-در-اصفهان

گردهمایی متخصصان هوش مصنوعی در اصفهان

معاون بنیاد نخبگان استان اصفهان گفت : بزرگ‌ترین گردهمایی فعالان حوزه هوش مصنوعی کشور همزمان با پنجمین دوره آیین اعطای جایزه مصطفی (ص) در تاریخ ۷ و ۸ مهر ماه در شهر اصفهان برگزار می‌شود. در حاشیه این رویداد که با حضور اساتید دانشگاه، شرکت های تخصصی حوزه هوش مصنوعی از سراسر کشور، صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری و نیز مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد، نمایشگاهی از آخرین دستاوردهای شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی در محل هتل عباسی اصفهان برقرار خواهد شد. همچنین رویدادی تحت عنوان سرمایه‌گذاری در حوزه فن‌آوری‌ها و نوآوری‌های هوش مصنوعی برگزار می‌شود که مجموعه گسترده‌ای از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران خطرپذیر از کل کشور دور هم جمع شده و با توسعه سرمایه‌گذاری در حوزه هوش مصنوعی زیست بوم این موضوع را با محوریت شهر اصفهان تقویت خواهند نمود. 
معاون بنیاد نخبگان استان اصفهان، اضافه کرد: در ادامه این رویداد پنل‌های تخصصی در حوزه فناوری‌ها و کسب و کارهای حوزه هوش مصنوعی را با حضور برترین اساتید هوش مصنوعی کشور و مدیران واحدهای اقتصادی بزرگ و نیز مدیران عالی رتبه کشور خواهیم داشت. در پایان نیز با نگاه توسعه نقش آفرینی هوش مصنوعی در پاسخ به چالش‌های واقعی فراخوان رقابت های دانشجویی و تخصصی را خواهیم داشت. چالش های مذکور مبتنی بر داده‌های گسترده و متعدد بوده که در قالب مسابقات رقابتی دانشجویی و تخصصی سعی می‌شود به به صورت ویژه مورد تمرکز قرار گیرند.  
علی فتاحی افزود: امیدواریم با این گردهمایی بزرگ دو روزه‌ای که در اصفهان برگزار خواهد شد، یک حرکت و نگاه ویژه‌تر به این حوزه در استان اصفهان و در کشور اتفاق بیفتد. همچنین امیدواریم که این گردهمایی به صورت سالانه یا دو سال یک بار در کشور برگزار شده و به یک برند ملی و بین‌المللی تبدیل شود.